Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

GP za 2016 rok – w Portalu Sprawozdawczym od 1 czerwca 2017 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
29.05.2017

Od dnia 1 czerwca 2017 roku Główny Urząd Statystyczny rozpoczyna nową edycję badania na formularzu GP.

W badaniu biorą udział przedsiębiorstwa działające w formie spółek handlowych (osobowych i kapitałowych), spółdzielni, przedsiębiorstw państwowych oraz oddziałów przedsiębiorców zagranicznych, powiązane w grupy.

Badanie dostarcza informacji o skali zjawiska organizowania się przedsiębiorstw w grupy, różnorodności struktur grup, umożliwia rozpoznanie w ich ramach ponadnarodowych powiązań, a także pozwala na uzyskanie podstawowych informacji o rodzaju działalności gospodarczej prowadzonej w ramach grup, wielkości grup, kraju pochodzenia kapitału i uzyskiwanych wynikach finansowych. Wyniki badania wykorzystywane są na potrzeby polityki gospodarczej rządu, instytucji i organów Unii Europejskiej i OECD, aktualizacji rejestru statystycznego w zakresie grup przedsiębiorstw. Stanowią również cenną informację dla społeczeństwa, w tym w szczególności środowisk naukowych oraz samych przedsiębiorców.

Zapewnienie wysokiej jakości informacji wynikowych jest możliwe dzięki zaangażowaniu przedsiębiorców przekazujących dane statystyczne. Serdecznie dziękujemy tym z Państwa, którzy w dotychczasowych edycjach badania poświęcili swój czas na wypełnienie sprawozdań. Zachęcamy również do zapoznania się z efektem naszej wspólnej pracy – publikacją GUS Grupy przedsiębiorstw w Polsce w 2015 r.”.

Podmioty, które otrzymały powiadomienie o udziale w badaniu za rok 2016 prosimy o przekazanie danych poprzez Portal Sprawozdawczy GUS. Formularz elektroniczny będzie dla Państwa dostępny w dniach: 1 czerwca – 31 lipca 2017 r.

Pomoc merytoryczną w wypełnieniu sprawozdania można uzyskać w witrynie internetowej Ośrodka Statystyki Przedsiębiorstw Niefinansowych.

Do góry