Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Publikacja Biuletyn Statystyczny Województwa Mazowieckiego. IV kwartał 2015 r.

29.02.2016
Publikacja zawiera podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą województwa mazowieckiego, m.in. z zakresu rynku pracy i wynagrodzeń, podmiotów gospodarki narodowej, cen, finansów, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, handlu i bezpieczeństwa publicznego na poziomie województwa, podregionów, powiatów oraz w podziale na sekcje i działy PKD. Zamieszczone dane prezentowane są w okresach miesięcznych, kwartalnych, rocznych i w okresach narastających. Informacje statystyczne uzupełnione są podstawowymi danymi dla całego kraju i poszczególnych województw oraz wybranymi wskaźnikami ogólnopolskimi.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Koniunktura gospodarcza w województwie mazowieckim. Luty 2016 r.

29.02.2016
Przedsiębiorstwa z siedzibą w województwie mazowieckim ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym oceniają w lutym optymistycznie, podobnie jak w styczniu. Dyrektorzy jednostek sygnalizują, że bieżący portfel zamówień i produkcja rosną nieznacznie, w skali zbliżonej do odnotowanej w ubiegłym miesiącu. Odpowiednie prognozy są bardziej optymistyczne od formułowanych w styczniu. Sytuacja finansowa oceniania jest nieco mniej korzystnie niż przed miesiącem, przewidywania wskazują na możliwość poprawy w tym zakresie. Planowany jest wzrost zatrudnienia, zbliżony do zapowiadanego przed miesiącem. Przedsiębiorcy przewidują, że ceny wyrobów przemysłowych mogą nieznacznie rosnąć, podobnie jak oczekiwano w styczniu.
Czytaj dalej

Notatka informacyjna Bezrobocie rejestrowane w końcu stycznia 2016 r.

26.02.2016
Informacje dla Mazowsza, powiatów i m.st. Warszawy.
Czytaj dalej

Publikacja Statystyka gmin i powiatów województwa mazowieckiego w latach 2010 i 2014

26.02.2016
Podstawowa część opracowania to „Dane statystyczne”, w której zamieszczono szczegółowe informacje w przekrojach terytorialnych o środowisku, stanie i strukturze ludności, lokalnych rynkach pracy, wybranych elementach infrastruktury społecznej i technicznej, podmiotach gospodarki narodowej oraz z zakresu budżetów powiatów i gmin.
Czytaj dalej

Notatka informacyjna Rynek pracy Mazowsza i Warszawy w styczniu 2016 r.

26.02.2016
Informacje dla Mazowsza i m.st. Warszawy.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Statystyka Warszawy. Styczeń 2016 r.

26.02.2016
Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące na terenie m.st. Warszawy m.in. z zakresu rynku pracy, wynagrodzeń, przemysłu i budownictwa, handlu oraz cen. Informacja charakteryzuje się atrakcyjną formą graficzną w postaci kartogramów. Wybrane informacje zaprezentowano w przekrojach według wybranych sekcji w układzie PKD 2007.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa mazowieckiego. Styczeń 2016 r.

26.02.2016
Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące w województwie mazowieckim m.in. z zakresu rynku pracy, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, handlu oraz cen. Informacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci map i kartogramów. Wybrane informacje zaprezentowano w przekrojach według sektorów i wybranych sekcji oraz powiatów.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Bezrobocie rejestrowane w Radomiu w 2015 r.

22.02.2016
Liczba zarejestrowanych bezrobotnych w Radomiu w końcu grudnia 2015 r. wyniosła 16845 osób (w tym 8168 kobiet) i była o 9,2% mniejsza od notowanej w grudniu 2014 r. oraz o 3,3% mniejsza od notowanej w czerwcu 2015 r. Największy spadek nastąpił pomiędzy majem a kwietniem — o 2,9%. W analizowanym okresie w Polsce i w województwie mazowieckim największy spadek odnotowano pomiędzy czerwcem a majem odpowiednio: o 4,7% i o 3,7%.
Czytaj dalej

Notatka informacyjna 22 lutego. Europejski Dzień Ofiar Przestępstw

19.02.2016
Informacje dla Mazowsza, m.st. Warszawy i powiatów
Czytaj dalej
1    28  29  30  31  32  33  34  35  36    73
Do góry