Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Informacja sygnalna Aktywność ekonomiczna ludności w województwie mazowieckim w II kwartale 2018 r.

28.09.2018
W porównaniu z I kwartałem 2018 r. liczba pracujących wzrosła, natomiast biernych zawodowo zmalała, co doprowadziło do wzrostu współczynnika aktywności zawodowej i wskaźnika zatrudnienia. Liczba bezrobotnych ukształtowała się na niższym poziomie.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Budżety gospodarstw domowych w województwie mazowieckim w 2017 r.

26.09.2018
W 2017 r. w porównaniu z rokiem poprzednim gospodarstwa domowe osiągały wyższe dochody i ponosiły większe wydatki. Odnotowano spadek spożycia większości podstawowych artykułów żywnościowych oraz spadek wyposażenia gospodarstw domowych w urządzenia trwałego użytkowania starszego typu. Gospodarstwa domowe lepiej oceniały swoją sytuację materialną niż rok wcześniej.
Czytaj dalej

Notatka informacyjna 22 września. Europejski Dzień Bez Samochodu

21.09.2018
Informacje dla Mazowsza, m.st. Warszawy.
Czytaj dalej

Notatka informacyjna Turystyka w II kwartale 2018 r.

05.09.2018
Informacje dla Mazowsza i m.st. Warszawy
Czytaj dalej

Publikacja Przegląd Statystyczny Warszawy. II kwartał 2018 r.

03.09.2018
Podstawowe informacje dotyczące: geografii, meteorologii i środowiska, demografii, ochrony zdrowia i pomocy społecznej, cen, rynku pracy, budownictwa mieszkaniowego, podmiotów gospodarki narodowej, komunikacji, bezpieczeństwa publicznego i działalności kulturalnej oraz finansów. Ponadto porównania międzynarodowe Warszawy z wybranymi miastami i stolicami Europy.
Czytaj dalej

Publikacja Biuletyn Statystyczny Województwa Mazowieckiego. II kwartał 2018 r.

31.08.2018
Publikacja zawiera podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą województwa mazowieckiego, m.in. z zakresu rynku pracy i wynagrodzeń, podmiotów gospodarki narodowej, cen, finansów, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, handlu i bezpieczeństwa publicznego na poziomie województwa, podregionów, powiatów oraz w podziale na sekcje i działy PKD. Zamieszczone dane prezentowane są w okresach miesięcznych, kwartalnych, rocznych i w okresach narastających. Informacje statystyczne uzupełnione są podstawowymi danymi dla całego kraju i poszczególnych województw oraz wybranymi wskaźnikami ogólnopolskimi.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Koniunktura gospodarcza w województwie mazowieckim. Sierpień 2018 r.

31.08.2018
Ogólny klimat koniunktury oceniany jest pozytywnie przez przedsiębiorców ze wszystkich prezentowanych rodzajów działalności, najlepiej przez przedstawicieli jednostek z sekcji transport i gospodarka magazynowa. Najostrożniejsze oceny w tym zakresie zgłaszają firmy budowlane.
Czytaj dalej

Notatka informacyjna Witaj szkoło! Ceny detaliczne wybranych towarów i usług w woj. mazowieckim i Warszawie

29.08.2018
Informacje dla Mazowsza i dla m.st. Warszawy.
Czytaj dalej

Notatka informacyjna Rynek pracy w lipcu 2018 r.

29.08.2018
Informacje dla Mazowsza, powiatów i m.st. Warszawy.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Statystyka Warszawy. Lipiec 2018 r.

29.08.2018
Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące na terenie m.st. Warszawy m.in. z zakresu rynku pracy, wynagrodzeń, przemysłu i budownictwa, handlu oraz cen. Informacja charakteryzuje się atrakcyjną formą graficzną w postaci kartogramów. Wybrane informacje zaprezentowano w przekrojach według wybranych sekcji w układzie PKD 2007.
Czytaj dalej
1    1  2  3  4  5  6  7  8  9    64
Do góry