Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

GP za 2016 rok – w Portalu Sprawozdawczym od 1 czerwca 2017 r.

29.05.2017
Od dnia 1 czerwca 2017 roku Główny Urząd Statystyczny rozpoczyna nową edycję badania na formularzu GP.
Czytaj dalej

Zbadamy potrzeby informacyjne mazowieckich uczelni

19.05.2017
Urząd Statystyczny w Warszawie przygotował ankietę skierowaną do pracowników naukowo-dydaktycznych szkół wyższych w województwie mazowieckim.
Czytaj dalej

Publikacja Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa mazowieckiego w 2016 r.

19.05.2017
Niniejsze opracowanie składa się z części analitycznej i tabelarycznej, które zawierają zestaw informacji charakteryzujących takie aspekty życia społeczno-gospodarczego regionu, jak: stan i struktura ludności, rynek pracy, wynagrodzenia, emerytury i renty, ceny, rolnictwo, produkcja sprzedana przemysłu i budownictwa, budownictwo mieszkaniowe, rynek wewnętrzny, wyniki finansowe i nakłady inwestycyjne przedsiębiorstw. W tekście analitycznym, oprócz tablic i wykresów, znajdują się podstawowe wyjaśnienia metodyczne.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Turystyka w województwie mazowieckim w 2016 r.

19.05.2017
Źródłem danych o stanie i wykorzystaniu turystycznych obiektów noclegowych w Polsce jest stałe badanie statystyczne Głównego Urzędu Statystycznego, oparte na sprawozdaniach o wykorzystaniu turystycznego obiektu noclegowego KT-1 w poszczególnych miesiącach. Jednostki sprawozdawcze podają dokładną lokalizację, rodzaj i kategorię obiektu oraz liczbę: pokoi, miejsc noclegowych i placówek gastronomicznych. Ponadto informują o wykorzystaniu obiektu w poszczególnych miesiącach, tj. o liczbie dni działalności obiektu, nominalnej liczbie noclegów i/lub pokoi, a także o liczbie osób korzystających z zakwaterowania oraz liczbie udzielonych noclegów i wynajętych pokoi (z wyodrębnieniem turystów zagranicznych).
Czytaj dalej

Notatka informacyjna 17 maja - Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego

17.05.2017
Informacje dla Mazowsza, województw oraz krajów Unii Europejskiej.
Czytaj dalej

Publikacja Ranking dzielnic Warszawy pod względem atrakcyjności warunków życia

16.05.2017
Niniejsze opracowanie jest kontynuacją, przygotowanego po raz pierwszy w 2013 r. rankingu dzielnic Warszawy, który był próbą oceny atrakcyjności warunków życia w poszczególnych dzielnicach na podstawie danych statystycznych za 2011 r .
Czytaj dalej

Uprzejmie tweetujemy, że…

12.05.2017
Urząd Statystyczny w Warszawie dołącza do społeczności serwisu Twitter. Na profilu Urzędu będzie można znaleźć nie tylko najnowsze dane, ale też różne statystyczne ciekawostki dotyczące Mazowsza i Warszawy.
Czytaj dalej
1  2  3    
Do góry