Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Olimpiada Statystyczna – część pisemna zawodów centralnych

31.03.2017
29 marca 2017 roku w siedzibie Urzędu Statystycznego w Warszawie odbyła się część pisemna zawodów centralnych I Olimpiady Statystycznej.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Koniunktura gospodarcza w województwie mazowieckim. Marzec 2017 r.

31.03.2017
Ogólny klimat koniunktury w przedsiębiorstwach z siedzibą w województwie mazowieckim oceniany jest korzystnie przez dyrektorów z wszystkich prezentowanych rodzajów działalności. Najbardziej optymistycznie koniunkturę oceniają firmy z sekcji transport i gospodarka magazynowa, informacja i komunikacja oraz przetwórstwo przemysłowe.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Aktywność ekonomiczna ludności w województwie mazowieckim w IV kwartale 2016 r.

31.03.2017
Badanie Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) jest badaniem ankietowym, zrealizowanym przy udziale ankieterów statystycznych, którzy odwiedzali wylosowane gospodarstwa domowe, zachęcali do udziału w badaniu oraz służyli pomocą przy wypełnianiu formularza. Wylosowane gospodarstwo domowe reprezentuje wiele innych gospodarstw o podobnych cechach. Liczy się każda odpowiedź, stąd respondentom, którzy wzięli udział w badaniu należą się szczególne podziękowania. Bez ich udziału w dobrowolnym badaniu ankietowym nie byłoby możliwe obserwowanie zmian zachodzących we współczesnym społeczeństwie.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Statystycznie o ostrołęckiej kobiecie

28.03.2017
Niniejsze opracowanie przedstawia sytuację ostrołęckich kobiet i dziewcząt w 2015 r. w odniesieniu do 2012 r. Niektóre informacje stanowią kontynuację danych prezentowanych w publikacji Statystyczny portret Ostrołęki w latach 2005–2012. Opracowanie zawiera informacje dotyczące sytuacji demograficzno-społecznej, aktywności ekonomicznej, zdrowia, opieki społecznej, edukacji, działalności samorządowej i sportu.
Czytaj dalej

Notatka informacyjna Podmioty z kapitałem zagranicznym

28.03.2017
Informacje dla Mazowsza i m.st. Warszawy.
Czytaj dalej

Notatka informacyjna Bezrobocie rejestrowane w końcu lutego 2017 r.

28.03.2017
Informacje dla Mazowsza, powiatów i m.st. Warszawy.
Czytaj dalej

Notatka informacyjna Rynek pracy w lutym 2017 r.

28.03.2017
Informacje dla Mazowsza.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Statystyka Warszawy. Luty 2017 r.

28.03.2017
Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące na terenie m.st. Warszawy m.in. z zakresu rynku pracy, wynagrodzeń, przemysłu i budownictwa, handlu oraz cen. Informacja charakteryzuje się atrakcyjną formą graficzną w postaci kartogramów. Wybrane informacje zaprezentowano w przekrojach według wybranych sekcji w układzie PKD 2007.
Czytaj dalej
  1  2  3  4    
Do góry