Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Notatka informacyjna Turystyka w I kwartale 2017 r.

22.06.2017
Informacje dla Mazowsza i m.st. Warszawy
Czytaj dalej

Notatka informacyjna 14 czerwca. Światowy Dzień Krwiodawstwa

14.06.2017
Informacje dla Mazowsza i województw.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Rolnictwo w województwie mazowieckim w 2016 r.

13.06.2017
Źródło informacji stanowiły wyniki przeprowadzonych w 2016 r. badań z zakresu użytkowania gruntów, powierzchni zasiewów, zużycia nawozów mineralnych lub chemicznych oraz wapniowych, wynikowego szacunku plonów i zbiorów upraw rolnych i ogrodniczych oraz pogłowia zwierząt gospodarskich.
Czytaj dalej

Konkurs statystyczny „Każdy może być badaczem”. Uroczyste wręczenie nagród laureatom

07.06.2017
Dnia 7 czerwca 2017 roku w siedzibie Urzędu Statystycznego w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu na najlepszy projekt edukacyjny z użyciem metody ankietowej „Każdy może być badaczem”.
Czytaj dalej

21. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

06.06.2017
W dniu 3 czerwca 2017 r. na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się 21. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Była to jedna z największych popularnonaukowych imprez plenerowych w Europie. Około półtora tysiąca naukowców i entuzjastów nauki w 230 punktach dzieliło się wiedzą i zachęcało do eksplorowania świata nauki.
Czytaj dalej

Notatka informacyjna 5 czerwca. Światowy Dzień Ochrony Środowiska

02.06.2017
Informacje dla Mazowsza i Warszawy
Czytaj dalej

Publikacja Przegląd Statystyczny Warszawy. I kwartał 2017 r.

02.06.2017
Podstawowe informacje dotyczące: geografii, meteorologii i środowiska, demografii, ochrony zdrowia i pomocy społecznej, cen, rynku pracy, budownictwa mieszkaniowego, podmiotów gospodarki narodowej, komunikacji, bezpieczeństwa publicznego i działalności kulturalnej oraz finansów. Ponadto porównania międzynarodowe Warszawy z wybranymi miastami i stolicami Europy.
Czytaj dalej

Publikacja Biuletyn Statystyczny Województwa Mazowieckiego. I kwartał 2017 r.

31.05.2017
Publikacja zawiera podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą województwa mazowieckiego, m.in. z zakresu rynku pracy i wynagrodzeń, podmiotów gospodarki narodowej, cen, finansów, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, handlu i bezpieczeństwa publicznego na poziomie województwa, podregionów, powiatów oraz w podziale na sekcje i działy PKD. Zamieszczone dane prezentowane są w okresach miesięcznych, kwartalnych, rocznych i w okresach narastających. Informacje statystyczne uzupełnione są podstawowymi danymi dla całego kraju i poszczególnych województw oraz wybranymi wskaźnikami ogólnopolskimi.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Koniunktura gospodarcza w województwie mazowieckim. Maj 2017 r.

31.05.2017
Ogólny klimat koniunktury w przedsiębiorstwach z siedzibą w województwie mazowieckim oceniany jest korzystnie przez dyrektorów z wszystkich prezentowanych rodzajów działalności. Koniunkturę lepiej niż w kwietniu oceniają tylko jednostki działające w zakresie informacji i komunikacji.
Czytaj dalej
1  2  3  4  5  6  7  8  9    19
Do góry